Kanaryaların Beslenmesinde Kara Lahananın Önemi

Kanaryaların Beslenmesinde Kara Lahananın Önemi

 İri ve kalın yapraklı bir bitki olan Kara lahana, C vitamini açısından zengindir. Ayrıca, A, B, E vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, kükürt, magnezyum, bakır ve demir minerallerini bol miktarda içerir.

Kara Lahananın Faydaları: Çok besleyici bir sebze olan kara lahana, cilt, diş ve kemik dokularının sağlamlığını arttırır. Vücuttaki zehirli maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. İştah açar. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir. Kansızlıkta faydalıdır. Özellikle taze kara lahana suyu mide ve bağırsak ülserine iyi gelir, bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur ve bağırsak iltihaplarına karşı koruyucudur. Vücüdun direncini arttırır ve zararlı bakterileri öldürür. Kansere karşı çok iyi bir koruyucudur. Kandaki şeker oranını düşürür. Astım, romatizma, siyatik, sarılık ve safra kesesi hastalıklarında faydalıdır. Ses kısıklığını giderir. Göğüs ucunda oluşan çatlakları gidermeye yardımcı olur.Kanaryalarınıza mutlaka veriniz. Kara lahana kanaryaların severek yediği ve asla geri çevirmeyeceği bir yeşilliktir. Çünkü içinde ki yağlı tat, onların çok hoşuna gider. Yavru iken alıştırmanızda çok ama çok fayda vardır. 10 günde 1 vermeniz önerilir…

Konu yazarı

2 Yorum

  1. iSMAİL dedi ki:

    Ya gerçekten de ben bu kara lahana kadar faydalı bir bitki görmedim. Kendim yediğim gibi kuşlarıma da veren biriyim. Kuşlara korkunç faydası var.

Yorum Bırak