Yumurta Saklama Kabı

Yumurta Saklama Kabı

Kanarya üretiminde çıkan yumurtaları günlük olarak toplarız ve yerine sahte yumurta koyarız. Bundaki amacımız, yumurtaların arasında gün farkı olmaması ve tüm yavruların aynı gün çıkmasını sağlamaktır. Böylece yavrular arasında gün farkı olmaz ve gelişim açısından birbirlerinin arasında eşitsizlik olmaz. Toplanan yumurtaların son güne kadar güvenli bir şekilde saklanması gerekir.

Kimi üreticiler bunu farklı şekillerde yaparlar.Ben ise bir kasenin içersine kalın bir tabaka pamuk koyarak pamuğu folluk gibi yuvarlamaktayım. Günlük topladığım yumurtaları bu kabın içerisine koyuyorum ve İşim bitince pamuğu topak yaparak üzerlerini örtüyorum. Bugüne kadarda bir sıkıntı yaşamadım. Her konuda olduğu gibi bu konuda da şehir efsaneleri bitmek bilmiyor.

Yok yuvarlak kısmı aşağı gelecek, yok sivri yeri şu şekilde duracak, yarıya kadar yeme gön vs. hiç kafa karıştırmaya gerek yoktur. Anlattığım şekilde yapınız ve günlük diğer yumurtayı koyarken bir önceki yumurtayı hafif oynatarak yönünü değiştiriniz.

yumurtaekmecesihr8

Konu yazarı

2 Yorum

  1. Veysel ülgen dedi ki:

    Sen dürüst bir adamsın gerçekten yüzünde nurlu allah gönlüne göre versin allah star etsin selametle allaha emanet ol sevgili BARIŞ ÇAMDİBİ

Yorum Bırak